INFORMACJA

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie informuje, że w dniach od 22 lutego do 27 lutego 2016r. Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Więcej…

 

Nieodpłatna pomoc prawna

Na terenie całej Polski rozpoczął funkcjonować system darmowej pomocy prawnej. Zapraszamy do skorzystania z jednego z takich punktów w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie przy ulicy Pocztowej 9.  Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej (kliknij, aby otworzyć) poświęconą darmowej pomocy prawnej.


 

 

Ogłoszenie

 

O ważnych sprawach w swobodnej atmosferze

Do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie zawitały już święta. Dzisiaj odbyło się spotkanie grupy wsparcia rodzin zastępczych zawodowych z powiatu kętrzyńskiego.

źródło: www.ketrzynnews.pl

– Spotkanie miało charakter nieoficjalny, przedświąteczny – mówi Dorota Siwicka, dyrektor PCPR w Kętrzynie. – Porozmawiałyśmy trochę o ważnych sprawach w swobodnej atmosferze.

Spotkania grup wsparcia stanowią możliwość zbudowania forum wymiany doświadczeń oraz otrzymania wsparcia w grupie osób pełniących podobną rolę – osób pełniących funkcję rodziny zastępczej lub prowadzącego rodzinny dom dziecka. Udział w grupie wsparcia jest dobrowolny, zgodny z wewnętrzną gotowością poszczególnych osób i rodzin. Ideą grupy wsparcia jest samopomoc, czyli wzajemna pomoc, korzystanie z siły i wsparcia grupy.

rm Fot. Robert Majchrzak

 
Pliki
Pomoc Prawna

Galeria
Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama