Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie informuje, że w dniu 1 października 2018 r. rozpoczęła się rekrutacja osób chętnych do udziału w projekcie partnerskim realizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kętrzynie pn. Rodzina Książką Życia.
Celem projektu „ RODZINA KSIĄŻKĄ ŻYCIA” jest przywrócenie zdolności 16 rodzin (24 rodziców.:16 K i 8 M oraz 27 dzieci) w zakresie kompetencji społecznych oraz działań na rzecz społeczności lokalnej poprzez wykorzystanie obszarów objętych Programem Rewitalizacji Miasta Kętrzyn na lata 2015-2025.
W projekcie zaplanowano:
- spotkania poradnictwa specjalistycznego:
psycholog (XI-XII 2018)
prawnik (I-II 2019)
mediacje (I-IX 2019)
socjoterapeuta (III-IV 2019)
- warsztaty z zakresu podniesienia kompetencji społecznych:
trening kompetencji rodzicielskich i kształtowania postaw społecznych (V-VI 2019)
warsztaty edukacyjne dotyczące opieki nad osobami chorymi, niepełnosprawnymi
i starszymi (IX-X 2019)
utworzenie i prowadzenie samopomocowej grupy wsparcia ( IV-X 2019)
- działania środowiskowe:
piknik rowerowy (VII 2019)
wycieczka (V 2019)
ekologiczne lato (VIII 2019):
konkurs na plakat dotyczący ekologii malowany ziemniakiem;
konkurs na kreatywne wykorzystanie surowców wtórnych;
Na czas pełnego uczestnictwa w projekcie dla dzieci i osób zależnych zostanie zapewniona opieka.
Projekt „RODZINA KSIĄŻKĄ ŻYCIA” skierowany jest do mieszkańców miasta Kętrzyn, korzystających ze świadczeń pomocy społecznej.
Grupę docelową stanowić będą osoby zagrożone ryzykiem ubóstwa i/lub wykluczenia społecznego zamieszkujące obszary wyznaczone do rewitalizacji (zgodnie z programem Rewitalizacji Miasta Kętrzyn na lata 2015-2025), w tym osoby bezrobotne, które zgodnie z ustawą o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy znajdą się w trzeciej grupie osób tzw. oddalonych od rynku pracy jak również otoczenie osób zagrożonych ubóstwem i/lub wykluczeniem społecznym.
Preferowane do objęcia wsparciem są:
- osoby lub rodziny korzystające z POPŻ, a zakres wsparcia dla tych rodzin nie będzie powielał działań, które rodzina otrzyma w ramach działań towarzyszących z POPŻ , osoby o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, osoby z niepełnosprawnością sprzężoną oraz osoby z zaburzeniami psychicznymi w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi (w rozumieniu zgody z Międzynarodową Klasyfikacją Chorób i Problemów Zdrowotnych),
- osoby zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym doświadczające wielokrotnego wykluczenia społecznego ,rozumianego jako wykluczenie z powodu więcej niż jednej z przesłanek (wskazanych w definicji osoby zagrożonej ryzykiem ubóstwa i/lub zagrożenia społecznego).
Partnerem w realizacji projektu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie.
INDYWIDUALNE SPOTKANIA Z PSYCHOLOGIEM …
GRUPOWE ZAJĘCIA Z SOCJOTERAPEUTĄ ..
HARMONOGRAM SPOTKAŃ SAMOPOMOCOWEJ GRUPY WSPARCIA …
TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH …
TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH 2 …
TRENING KOMPETENCJI SPOŁECZNYCH …
HARMONOGRAM WARSZTATY OPIEKA …