Dzień Rodzicielstwa Zastępczego

Tradycyjnie, jak co roku w dniu 28 maja 2016 r. rodziny zastępcze z terenu Powiatu Kętrzyńskiego obchodziły Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. W tym roku huczną zabawę dzieci z rodzin zastępczych i placówek opiekuńczo wychowawczych z Reszla i Kętrzyna zorganizowaliśmy w Reszlu na boisku Zespołu Szkół im. Macieja Rataja. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Pomocy Społecznej i Wsparcia Specjalistycznego „Zrozumieć i Pomóc” oraz  Sołectwem Klewno udało się zorganizować wspaniałą imprezę i pozyskać sponsorów: MTI Furninova, Philips Lighting Poland, Intermarche, Pan Zbigniew Ostapczuk OST-BUD.

Wśród licznych atrakcji dzieci korzystały z „Miasteczka Dmuchańców”  ze zjeżdżalniami, żywymi piłkarzykami, łódeczkami na wodzie. Rodziny zastępcze konkurowały w wypieku ciast i innych słodkości – uhonorowano symbolicznym wałkiem do ciasta „Najsłodszą Rodzinę Zastępczą 2016 roku”.

Kolejną rodzinną konkurencją było zaprojektowanie aplikacji na koszulce promującej rodziny zastępcze. Zwycięzkie koszulki zaprezentowali Wicestarosta Powiatu Kętrzyńskiego Pani Michał Krasiński, oraz członkowie Zarządu Powiatu w Kętrzynie Pani Alicja Kamińska oraz Pan Michał Kochanowski.

Rozegrano turniej żywych piłkarzyków, w którym uhonorowano pamiątkowymi medalami uczestników rozgrywek, zaś zwycięzka drużyna odbyła honorową przejażdżkę po Reszlu najnowszym wozem Straży Pożarnej w Reszlu.

Nigdy nie za dużo wiedzy o pierwszej pomocy, wobec czego Pan Andrzej Paczkowski  z Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Kętrzynie wraz ze swoim współpracownikiem przeprowadzili krótki instruktaż zasad pierwszej pomocy. Szczególnie widowiskowe i budzące wiele emocji były pokazy opatrywania ran otwartych.

Przy grillu, grochówce i wacie cukrowej nikomu nie zabrakło sił do wspólnej zabawy.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Galeria.

 
Pliki
Pomoc Prawna

 

Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama