Konkurs Lady D

W dniu 08.09.2015 roku w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbyła się gala będąca podsumowaniem Konkursu „Lady D” im. K. Bochenek, której organizatorem był Oddział Warmińsko– Mazurskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy współudziale  samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Celem konkursu było wyróżnienie wyjątkowych, aktywnych kobiet, które mimo niepełnosprawności wykorzystują cały swój potencjał, aby być aktywnymi przedstawicielkami naszego społeczeństwa.

Ogólnopolskie wydarzenie organizowane jest od 2002 roku, z inicjatywy m.in. Parlamentarnej Grupy Kobiet. W naszym regionie odbyło się po raz pierwszy, a wyróżnienia przyznano podczas uroczystej gali (8 września 2015 roku).

Kandydatki ubiegały sie o tytuł „Lady D” w pięciu kategoriach:

I. „Dobry Start” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od lat 16 do 26 działających  w różnych obszarach życia społecznego;

II. „Kultura i Sztuka” – kategoria dla kobiet działających w obszarze kultury i sztuki;

III. „Sport” – kategoria dla dziewcząt i kobiet w wieku od 16 lat działających w obszarze sportu;

IV. „Życie Społeczne” – kategoria dla kobiet działających w organizacjach i instytucjach na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych;

V. „Życie Zawodowe” – kategoria dla kobiet pracujących zawodowo na rzecz osób niepełnosprawnych lub innych osób, albo przedsięwzięć społecznie użytecznych.

Jest nam bardzo miło, że wśród kandydatek w kategorii „Życie Społecznej” znalazła się nasza amazonka Pani Danuta Łozowska, która od lat integruje i aktywizuje środowisko Kętrzyńskich amazonek, oraz nieustannie angażuje się w działalność społeczną.

Gratulujemy!

 
Pliki
Pomoc Prawna

 

Polecamy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama