KOMUNIKAT

Strona główna PFRON

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kętrzynie informuje podmioty prowadzące Warsztaty Terapii Zajęciowej, że rusza nabór wniosków na organizację „Zajęć klubowych w WTZ”, które obywać się będą przez pełen rok realizacyjny (12 miesięcy) począwszy od dnia 1 lutego 2019 r. do dnia 31 stycznia 2020r. Termin przyjmowania wniosków do 10 listopada 2018 r.

Procedury realizacji programu dostępne są na stronie internetowej www.pfron.org.pl

 

PROFILAKTYKA

W dniu 1 października br. w kętrzyńskim Kinie Gwiazda zorganizowaliśmy dwa spektakle słowno-muzyczne z zakresu profilaktyki uzależnień pt. "Nałogi - droga donikąd" w wykonaniu zespołu JACEK DEWÓDZKI BAND. Do udziału zaprosiliśmy uczniów szkół średnich Powiatu Kętrzyńskiego z wychowawcami i nauczycielami, podopiecznych Powiatowych Domów Dziecka w Reszlu i w Kętrzynie z opiekunami, pracowników ośrodków pomocy społecznej z terenu powiatu oraz przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Pan Jacek Dewódzki, wieloletni wokalista zespołu DŻEM, wraz z doskonałymi muzykami przygotował wiązankę własnych kompozycji poruszających w szczególności problem wszelkich używek dostępnych na rynku. W niekonwencjonalnej formie omówiono temat zagrożeń związanych z okresem dorastania m.in. presji otoczenia, manipulacji sprzedawców używek i związanych z tym konsekwencji, bazując przede wszystkim na własnych doświadczeniach. W obu spektaklach uczestniczyło 326 osób.

 

WOLONTARIAT